Skuteczna strona internetowa dla prawnika. Jakie elementy powinna zawierać

Jak stworzyć profesjonalny wizerunek za pomocą strony www? Oto 8 elementów, które powinna zawierać skuteczna strona internetowa dla prawnika, by wzbudzić zaufanie wśród klientów. Koniecznie przeczytaj.

Patrycja Krajewska 18 lutego 2022

Poradnik krajewscy.net | Strony internetowe, strony www, sklepy online, identyfikacja wizualna, teksty SEO

Udostępnij

Strona internetowa to w dzisiejszych czasach jedno z najważniejszych narzędzi marketingowych. Również kancelarie prawne korzystają z tego rozwiązania, by budować profesjonalny wizerunek i zaufanie wokół swojej działalności. Przemyślana i funkcjonalna strona www pomoże Ci osiągnąć powyższe cele, co w konsekwencji przełoży się na większą liczbę klientów.

Co powinna zawierać skuteczna strona internetowa dla prawnika? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz poniżej.

Skuteczna strona internetowa dla prawnika – najważniejsze elementy

1. Dodaj chwytliwy slogan i profesjonalne zdjęcia

Slogan to krótkie motto, które w bardzo dużym skrócie tłumaczy odbiorcom, co Cię wyróżnia na tle konkurencji i jak podchodzisz do współpracy z klientami. Hasło reklamowe powinno zawierać do 5 słów, ale im mniej, tym lepiej.

Nasze hasło reklamowe „Projektujemy z pasją” od razu wskazuje na to, czym się zajmujemy i jak podchodzimy do naszej pracy, a zawiera tylko 2 słowa 🙂

Obok hasła promującego Twoją działalność najlepiej umieścić swoje zdjęcie wykonane przez profesjonalnego fotografa. W przypadku dużej kancelarii prawnej można umieścić zdjęcie zespołu lub założyciela.

Dobrym przykładem jest strona internetowa, którą stworzyliśmy dla radcy prawnego Tatiany Stefaniak.

Bardzo dobre hasło reklamowe „Ludzkie spojrzenie na problemy prawne” i piękne zdjęcie wyróżniają tę stronę www na tle innych kancelarii prawnych. Ta witryna od razu wzbudza zaufanie i buduje poczucie bezpieczeństwa wśród odbiorców. Wiemy, że klienci Tatiany wielokrotnie wspominali o tym, że ma świetną, profesjonalną stronę www i właśnie dlatego zdecydowali się na kontakt i współpracę z nią!

To dowód na to, że chwytliwy slogan + ładne zdjęcie sprawią, że już na starcie odbiorca nabierze zaufania do Ciebie i chętniej skorzysta z Twoich usług.

Jeśli chcesz korzystać ze zdjęć stockowych – nie ma problemu. Pamiętaj tylko, że te same zdjęcia może wykorzystać na swojej stronie Twoja konkurencja.

2. Stwórz przejrzystą ofertę

Oferta to jedno z najważniejszych miejsc na stronie internetowej. Tutaj przedstawiasz swoje specjalizacje oraz konkretne usługi, które świadczysz. Pamiętaj, by cała oferta była przejrzysta i uporządkowana. Nie przesadzaj z ilością treści, ponieważ prawie nikt nie lubi czytać ogromnych bloków tekstu.

Skup się na swoich odbiorcach. Poinformuj ich, co zyskają, gdy wybiorą właśnie Twoje usługi.

Poniżej przykład ze strony, którą stworzyliśmy dla Kancelarii BOK z Olsztyna. Stworzyliśmy klikalne bloki z każdą specjalizacją. Po kliknięciu wyskakuje okienko, tzw. pop-up, ze szczegółami. Takie rozwiązanie szczególnie polecamy dla stron one page. W tej samej sekcji umieściliśmy dodatkowy przycisk CTA (call to action), by odbiorca, jak najszybciej dotarł do informacji kontaktowych.

3. Zamieść informacje „O mnie” lub „O kancelarii”

Skuteczna strona internetowa dla prawnika powinna zawierać informacje o osobie lub zespole kancelarii. W tej części, pochwal się swoim doświadczeniem i osiągnięciami, przedstaw swój zespół, opisz swoją misję. Możesz również pokazać się z prywatnej strony i napisać kilka słów o swoich zainteresowaniach i pasjach.

4. Dodaj aktualne informacje kontaktowe

To najważniejsza część Twojej strony. Weź pod uwagę, że jedni ludzie lubią pisać e-maile, inni preferują rozmowę przez telefon. A jeszcze inni wolą spotkać się twarzą w twarz.

Dlatego umieść na stronie różne formy kontaktu z Tobą lub Twoją kancelarią. Przede wszystkim numer telefonu, adres e-mail i adres stacjonarny z mapką Google z godzinami otwarcia kancelarii.

5. Pamiętaj o CTA, czyli call to action (pol. wezwanie do działania)

Wezwanie do działania to istotny element każdej strony. To sposób na to, by zachęcić potencjalnego klienta do wykonania określonej czynności. W tym przypadku chodzi o wezwanie do skontaktowania się z Tobą w celu podjęcia współpracy. Poniżej przykładowy banner CTA, który wykorzystaliśmy na stronie Kancelarii Radcy Prawnego Magdalena Gałązka.

6. Poinformuj o poradach prawnych on-line

W dzisiejszych czasach każdy lubi załatwiać swoje sprawy sprawnie i szybko. Skuteczna strona internetowa dla prawnika powinna ułatwiać potencjalnemu klientowi przesłanie zapytania.

Większość stron kancelarii prawnych posiada formularz kontaktowy, jednak nie ma w nim możliwości przesłania dokumentów. A takie rozwiązanie znaczenie ułatwia szybkie uzyskanie porady prawnej przez Internet. Warto to wykorzystać! Poniżej przykład ze strony, którą przygotowaliśmy dla Kancelarii Radcy Prawnego Martyna Malinowska 🙂

7. Pokaż referencje i opinie o współpracy

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze prawnika, są rekomendacje innych osób. Jeśli chcesz zbudować zaufanie i podnieść wiarygodność swojej kancelarii poprzez stronę internetową, koniecznie pokaż, co Twoi klienci myślą o współpracy z Tobą.

Udowodnij, że jesteś dobrym wyborem i warto się do Ciebie odezwać! 🙂

8. Zbuduj wizerunek eksperta za pomocą bloga

Skuteczna strona internetowa dla prawnika powinna zawierać zakładkę z blogiem. To tam możesz wykazać się znajomością prawa, a przy okazji pomóc swoim klientom rozwiązać drobne problemy prawne, które nie zawsze wymagają pomocy profesjonalnego pełnomocnika.

Część z tych osób, w ramach wdzięczności skorzysta z Twoich usług, gdy ich sytuacja prawna stanie się w przyszłości trudniejsza.

Jeśli będziesz regularnie publikować nowe teksty zgodne z wytycznymi Google, Twoja strona internetowa wskoczy na wyższe pozycje w wyszukiwarce a Ty przyciągniesz więcej potencjalnych klientów!

Skuteczna strona internetowa dla prawnika – podsumowanie

Jak widzisz, skuteczna strona internetowa dla prawnika wymaga sporo pracy i zaangażowania. Ale uważam, że warto! W końcu strona www to internetowa siedziba Twojej kancelarii i warto się o nią zatroszczyć! Zadbaj o profesjonalne zdjęcia od fotografa i przemyśl swoją ofertę.

Chcesz lepiej się przygotować do współpracy z wykonawcą strony www?
Przeczytaj ten artykuł: Współpraca z wykonawcą strony www – 7 porad, jak się do niej przygotować

Jeśli szukasz sprawdzonego wykonawcy, polecamy swoje usługi. Opinie o współpracy z nami możesz przeczytać na naszej stronie www lub na naszym profilu Facebook.

Zajmiemy się Twoją stroną od A do Z! Stworzymy indywidualny projekt graficzny, który wyróżni Cię na tle konkurencji, zbudujemy witrynę od podstaw w najpopularniejszym systemie WordPress, a także stworzymy teksty SEO na podstawie Twoich wytycznych. Zamów wycenę swojego projektu już teraz! 🙂

cele

Przedstaw swoje cele, a my zajmiemy się
ich realizacją!

Przeczytaj też

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin.

Skontaktuj się