Nowoczesna strona www – 8 powodów dlaczego warto ją mieć

Zastanawiasz się, czy potrzebujesz strony internetowej w swojej działalności? Poznaj 8 powodów, które udowadniają, że nowoczesna strona www to konieczność!

Patrycja Krajewska 16 lutego 2022

Nowoczesna strona www - 8 powodów dlaczego warto ją mieć

Udostępnij

Internet rozwija się z każdym dniem coraz szybciej, a liczba użytkowników w sieci stale rośnie. W styczniu 2021 roku dostęp do Internetu miało 29,1 miliona Polaków, a codziennie korzystało z niego 25,4 miliona osób (badanie Mediapanel). Te liczby robią niesamowite wrażenie.

Dlatego nowoczesna strona www to w dzisiejszych czasach jedno z najważniejszych narzędzi marketingowych, a każda profesjonalna firma traktuje własną stronę internetową, jak obowiązkową wizytówkę.

Dzisiaj przedstawię 8 powodów, dlaczego warto zainwestować w firmową stronę internetową.

1. Strona www sprawi, że pozyskasz nowych klientów

Hasło „jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz” nadal jest aktualne i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie!

Codziennie mnóstwo ludzi kupuje, szuka usług czy informacji właśnie w sieci. Jeśli Twojej firmy tam nie ma, to znaczy, że każdego dnia tracisz szansę na pozyskanie klienta, a co za tym idzie – zwiększenie swoich przychodów.

Nowoczesna strona www, zoptymalizowana i przygotowana zgodnie z wymaganiami najpopularniejszej wyszukiwarki Google, przyciągnie do Ciebie osoby, które szukają dokładnie takich usług, jakie oferujesz.

2. Dzięki stronie internetowej usprawnisz kontakt z klientami i oszczędzisz swój czas

Osoby, które odwiedzą Twoją przejrzystą stronę www, z łatwością zapoznają się z Twoją ofertą i innymi ważnymi informacjami. Dzięki temu ograniczysz ilość zapytań od klientów, a realizacja zleceń przebiegnie sprawniej i szybciej.

Jeśli nie masz strony internetowej, te wszystkie obowiązki spadają na Ciebie lub Twoich pracowników, którzy w tym czasie mogliby zająć się innymi ważnymi sprawami Twojej firmy.

3. Nowoczesna strona www sprawi, że dogonisz lub przegonisz swoją konkurencję

Internet jest zapełniony stronami internetowymi Twojej konkurencji, które non stop przeglądają Twoi potencjalni klienci. Jeśli nie masz strony www, szansa na to, że znajdą ofertę Twojej firmy jest praktycznie zerowa. Zadbaj o swoją stronę www i spraw, by była lepsza i bardziej profesjonalna niż witryny internetowe innych firm z Twojej branży!

4. Strona internetowa to Twój pracownik, który pracuje 24/7

Strona www to Twój zaufany i wierny asystent, który nie otrzymuje comiesięcznego wynagrodzenia, nie chodzi na urlop, nie choruje i nie potrzebuje wolnego w niedzielę niehandlową czy święta.

Pracuje dla Ciebie cały czas. Prezentuje Twoją ofertę, kompletuje zamówienia i zapytania, udziela informacji i buduje Twój profesjonalny wizerunek w Internecie.

Kto by nie chciał takiego pracownika? 😀

5. Dzięki stronie www zbudujesz profesjonalny wizerunek firmy

A może masz już firmową stronę internetową? Jeśli tak, to zastanów się, jak ona wygląda? Czy jest nowoczesna? Czy dobrze wyświetla się na telefonie? Czy jest łatwa w obsłudze? Czy szybko się ładuje? A może wygląda jak z poprzedniej epoki?

Każdy wie, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jeśli Twoja strona www wygląda nieciekawie, sprawia problemy podczas szukania informacji i nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych, co pomyślą potencjalni klienci o Twojej firmie?

Jeśli sama szukam informacji lub usług w Internecie, takie strony omijam szerokim łukiem. Nie tracę swojego cennego czasu, tylko przeglądam przyjazne strony www u konkurencji, by szybko i bezproblemowo znaleźć informacje, które mnie interesują. Ty pewnie też tak robisz 😉

Dlatego zainwestuj w nowoczesną stronę internetową, jeśli chcesz zadbać o profesjonalny wizerunek i wiarygodność swojej marki. Przedstaw na niej swoją ofertę, realizacje, opinie i dane kontaktowe. Dzięki temu potencjalni klienci szybciej podejmą decyzję o współpracy z Tobą. 

6. Strona internetowa to jednorazowy wydatek

Strona www to inwestycja, którą ponosisz raz, a korzystasz z niej 24/7 przez 365 dni w roku. Możesz zamieścić na niej wiele informacji o swoich usługach, co w przypadku innych form marketingu np. reklamy w telewizji, radio, ulotki czy plakatu jest niemożliwe ze względu na ograniczenia dotyczące czasu i długości emisji, wysokich kosztów lub małej powierzchni reklamowej. 

Nowoczesna strona www przygotowana pod SEO i wyszukiwarkę Google będzie działać sprawnie nawet, wtedy kiedy śpisz!

7. Strona internetowa pozwala na szczegółową analizę

Chcesz wiedzieć, jakie frazy kluczowe wpisują Twoi klienci w wyszukiwarkę Google, by znaleźć Twoje usługi? A może jesteś ciekawy, ile osób w miesiącu odwiedza Twoją stronę www i które zakładki czytają najczęściej?

Te informacje i wiele innych pozyskasz z łatwością z Google Analytics czy Google Search Console. To darmowe narzędzia analityczne, które instalujemy na wszystkich stronach www naszych klientów.

Szczegółowa analiza zachowań Twoich użytkowników, pozwoli Ci dostosować produkty i usługi do potrzeb klientów.

Dowiedz się więcej o narzędziach, których używamy do tworzenia stron internetowych i przeczytaj ten artykuł:
7 narzędzi do projektowania i budowy stron www, których używamy w codziennej pracy

8. Nowoczesna strona www pozwala rozwinąć skuteczny marketing

Nowoczesna strona www to pierwszy i najważniejszy krok dla rozwoju Twojej firmy. Później możesz ją wykorzystać w remarketingu na Facebooku lub skorzystać z dodatkowego pozycjonowania strony, by dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców.

Jeśli zastanawiasz się nad pozycjonowaniem swojej strony www, odezwij się do nas! Chętnie Ci doradzimy 🙂

Podsumowanie

Nowoczesna strona www to konieczność, jeśli traktujesz poważnie swoją firmę i chcesz ją rozwijać zgodnie z aktualnymi trendami. W artykule przedstawiłam tylko 8 powodów, dlaczego warto zainwestować w to narzędzie. Jednak tych powodów jest o wiele, wiele więcej i jestem pewna, że zdajesz sobie z tego sprawę.

Wiem też, że dla każdego przedsiębiorcy „zabranie się za stronę www” to duże przedsięwzięcie, które wymaga czasu. Rozumiemy to doskonale, dlatego zawsze chętnie doradzamy, podpowiadamy i pomagamy, by proces tworzenia strony internetowej był, jak najmniej absorbujący dla naszych zapracowanych klientów 🙂

Jeśli chcesz zainwestować w nowoczesną stronę www i szukasz sprawdzonych wykonawców, odezwij się do nas! Chętnie pomożemy w internetowym rozwoju Twojej firmy!

Opinie o współpracy z nami możesz przeczytać na Facebooku. A jeśli chcesz uzyskać wycenę swojego projektu, kliknij poniżej „Zamów wycenę” i wypełnij krótki formularz ?

cele

Przedstaw swoje cele, a my zajmiemy się
ich realizacją!

Przeczytaj też

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin.